بازدید از دانشگاه غیردولتی- غیرانتفاعی علم و فرهنگ در تاریخ ۲۵/‏۱۱/‏۱۴۰۱

۱۵ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۵ کد : ۳۳۴۲۳ اخبار اطلاعیه ها بازدیدهای هیئت استانی
تعداد بازدید:۷۹

کارگروه تخصصی بازدید از دانشگاه‌ها و مؤسسات غیردولتی- غیرانتفاعی اداره کل نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان تهران در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ از دانشگاه غیردولتی- غیرانتفاعی علم و فرهنگ بازدید به عمل آورد. در این بازدید که بیش از هفت ساعت به طول انجامید، ابتدا جلسه‌ای با هیأت رئیسه دانشگاه برگزار گردید. آقای دکتر باصولی رئیس دانشگاه، گزارشی از وضعیت کنونی دانشگاه و موفقیت‌ها و افتخارات به دست آمده و همچنین برنامه‌های در دست اقدام برای ارتقاء کیفی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ... ارائه دادند. آقای دکتر شاه‌حسینی مدیرکل نظارت و ارزیابی استان و سرپرست گروه بازدید، پس از استماع گزارشات ارائه شده، به تبیین اهداف اداره کل نظارت و ارزیابی از انجام بازدیدهای دوره‌ای از مراکز آموزش عالی استان پرداخت و در ادامه خانم پوریعقوب به بیان سؤالات و ابهاماتی که در بررسی مستندات و گزارش‌های دریافتی از دانشگاه علم و فرهنگ و اطلاعات استخراج شده از وب‌سایت آن دانشگاه صورت گرفته بود، پرداخت. پس از اتمام جلسه هیأت رئیسه، سه جلسه جداگانه با اعضای هیأت علمی، کارکنان و تعدادی از دانشجویان، به صورت همزمان توسط تیم‌های دو نفره کارگروه بازدید، تشکیل و مسائل و مشکلات آنان از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه از فضای فیزیکی و امکانات آموزشی و کمک‌آموزشی دانشگاه بازدید به عمل آمده و برخی پرونده‌های مالی، اداری، آموزشی، فرهنگی، تحصیلات تکمیلی و فارغ‌التحصیلان مورد بررسی قرار گرفت و در پایان، مجدداً جلسه‌ای با اعضای هیأت رئیسه جهت طرح برخی سؤالات و موارد قابل بحث حاصل از نتیجه بازدید، تشکیل و اطلاعات دریافتی، جمع‌بندی گردید. شایان ذکر است دانشگاه علم و فرهنگ، فعالیت آموزشی خود را در حوزه آموزش عالی با تأسیس مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۷۲ آغاز نمود. پس از ۱۲ سال فعالیت در پی احراز شرایط لازم، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در سال ۱۳۸۴ با ارتقای مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی (تهران) به دانشگاه علم و فرهنگ موافقت قطعی به عمل آورد.

اعضای تیم بازدیدکننده:

  • آقای دکتر محمدعلی شاه حسینی، مدیر کل نظارت، ارزیابی و آمایش آموزش عالی استان تهران و سرپرست تیم بازدید
  • آقای دکتر بهزاد هدهدی، معاون اداره کل نظارت، ارزیابی و آمایش آموزش عالی استان تهران 
  • آقای دکتر کامران شیوندی، مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه علامه طباطبایی و عضو کارگروه تخصصی دانشگاه‌های غیردولتی-غیرانتفاعی
  • آقای دکتر رحمت‌اله اللهیاری، مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران
  • آقای مهندس سعید باقرشاهی، کارشناس اداره کل نظارت، ارزیابی و آمایش آموزش عالی استان تهران
  • خانم معصومه مولوی، کارشناس اداره کل نظارت، ارزیابی و آمایش آموزش عالی استان تهران
  • خانم لیلا پوریعقوب، کارشناس اداره کل نظارت، ارزیابی و آمایش آموزش عالی استان تهران

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.