اولین جلسه از دوره دوم هیات نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف استان تهران

اولین جلسه از دوره دوم هیات نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف استان تهران

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۴ کد : ۲۷۱۴۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۷
اولین جلسه از دوره دوم هیات نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف استان تهران

اولین جلسه از دوره دوم هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف استان تهران در روز چهارشنبه 31 فروردین 1401 با حضور  جناب آقای دکتر مقیمی(ریاست محترم هیات و ریاست دانشگاه)  واعضای حقوقی جناب آقایان :دکتر کمره ای (نایب رییس هیات و معاون آموزشی)دکتر بهرامی احسان (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ) دکتر فکور ثقیه(معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) دکتر شاه حسینی (دبیر هیات)  معاونین محترم مرکز نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت عتف و اعضای جدید حقیقی(نمایندگان دانشگاه ها) تشکیل گردید. این جلسه ساعت 10 صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط جناب آقای دکتر هدهدی (معاون اداره کل نظارت، ارزیابی و آمایش آموزش عالی آغاز گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر مقیمی رییس جلسه ضمن خوش آمدگویی و دعای خیر در ایام پیش روی  شب های قدر برای حاضرین ، از جناب آقای دکتر شاه حسینی و همکاران شان در برگزاری جلسه و پیگیری امور جاری و  ارائه گزارشات جامع در زمینه نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت تشکر نموده و به تاکید جناب آقای دکتر زلفی گل وزیر محترم در خصوص ارتقاء کیفیت آموزش عالی نیز اشاره نمودند .

در ادامه ایشان ابراز داشتند دانشگاه تهران با توجه به توان و ظرفیت خود و دانشگاههای بزرگ استان تهران در تلاش است، استانداردهای مورد نظر درزمینه ارتقاء آموزش عالی را افزایش دهد . 

سپس جناب آقای دکتر شاه حسینی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور همه ی اعضای محترم ، به معرفی اعضای حقوقی و حقیقی پرداختندو  شرحی از عملکرد هیات نظارت استان تهران از ابتدا تا کنون (حدودا 3 سال) بعنوان سی و یکمین و آخرین هیات استانی تشکیل شده در وزارت عتف ارائه و تاکید نمودند این دوره ی جدید ، دوره ارتقاء جایگاه ساختاری و راهبردی هیات نظارت استان تهران خواهد بود.

در ادامه ی جلسه جناب آقای دکتر مرادی پور با بیان این نکته که هیات نظارت استان تهران قدمتی بسیار کمتر از استان‌های دیگر دارد و نیروی انسانی بسیار اندک، از آغاز تاکنون فعالیت بسیار مطلوب و چشمگیری داشته و دانشگاه تهران در سال گذشته نیز بهترین عملکردها را داشته و بزودی با حضور جناب آقای دکتر زلفی گل وزیر محترم از رؤسای برتر هیات نظارت استان‌ها تقدیر و تشکر خواهد شد .

معاونین دیگر مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت نیز به بیان نکاتی پرداختند.

جناب آقای دکتر کمره‌ای نایب رئیس هیات و معاون آموزشی دانشگاه پس از بیان نکاتی ، از نمایندگان دانشگاه‌ها درخواست نمودند در تامین نیروی انسانی هیات نظارت استان تهران (بصورت مامور) با توجه به حجم مسئولیت‌های محوله و نیروی انسانی اندک، به هیات نظارت استان تهران کمک و یاری نمایند.

سپس نمایندگان محترم دانشگاه‌ها ضمن معرفی خودبه  بیان نکات کوتاهی در خصوص نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اشاره نمودند.

در ساعات انتهایی جلسه، گزارشی تحلیلی ازبازدید دانشگاه غیردولتی-غیر انتفاعی عدالت و موسسه غیردولتی -غیر انتفاعی آموزش عالی صدرالمتالهین (صدرا) ارائه و نقاط قوت و ضعف آنان مورد بررسی قرارگرفت و مقرر گردید نتیجه بررسی و تحلیل و همچنین تصمیم اعضای محترم حقوقی و حقیقی حاضر در جلسه در خصوص وضعیت موجود دانشگاه و مؤسسه مورد نظر جهت تصمیم گیری نهایی به مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف استان تهران ارسال گردد.

جلسه در ساعت 12/30 با ذکر صلوات به پایان رسید .

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.